RoadWeight-Diorama - RotorMania

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Silniční váha - Diorama (5.10.2015)


Diorama zobrazuje budovu silniční váhy s příslušenstvím. Popis stavby budovy je ve článku Silniční váha. Předpokládám, že diorama bude součástí železničního modulu, proto je základem dioramatu 4mm dřevěná destička, která je šířkou shodná se šířkou váhy pro bezproblémové umístění na modulu. Na destičce je yřezaný otvor pro elektrické vodiče.

Nejdříve
jsem přilepil betonové základy včetně váhy a dřevěné desky kryjící mechanismus váhy na dřevěnou destičku bílým lepidlem. Poté jsem nanesl sádru kokraji betonového základu váhy v šířce jedné dlažební kostky položené na šířku a na místo budoucí kamenné cesty ke dveřím budovy.  Rycí jehlou jsem vyryl do sádry spáry mezi dlažebními kostkami a kameny. Dlažební kostky a kameny jsem nabarvil různými odstíny tmavě šedé a tmavě hnědé barvy, vše zasříkal bezbarvým matným lakem. Spáry jsem nabarvil světle šedou matnou barvou. Všechny emailové barvy a matný bezbarvý lak je od firmy Revell. Pracovní postup je popsán ve článku Diorama Padesátka.


Na dřevenou destičku jsem přilepil budovu silniční váhy. Jemně prosetou hlínu jsem štětečkem rozmístil tam, kde bude tráva a zakapal ji roztokem bílého lepidla smíchaného v poměru 1:1 s vodou a pár kapky jaru. Vše jsem nechal zatvrdnout.Na hlínu jsem nannakapal bílé lepidlo tam, kde měla být tráva. Bateriovým zatravňovačem firmy Noch Grass-Master jsem nanesl směs různě dlouhé statické trávy firmy Polák. Diorama jsem doplnil několika keři od stejné firmy a za budovu jsem umístil dřevěná prkna, které dělníkům zůstaly z opravy střechy. Prkna zapomněli přikrýt, proto nasákla vlhkostí a ztmavla. Pod prkny neroste žádná tráva. Na kamenné cestě je rozházené neshrabané listí firmy Model-Scene.
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky