WaterCraneSpitzner - RotorMania

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Vodní jeřáb Spitzner (20.10.2016)

Firmy Miniatur vyrábí krásnou stavebnici vodního jeřábu typu Spitzner. Stavebnice se skládá z několika perfektně odlitých resinových dílů a aršíkems lepty. Součástí je také aršík s černo-žlutými výstražnými pruhy.

Nejprve je nutné všechny díly pečlivě začistit. Pak je třeba doladit několik detailů - vyvrtat díru zespodu chobotu a vypilovat vnitřní otvor v držáku uzávěru vody. Pak už jen vše slepit dohromady vteřinovýmm lepidlem. Osobně nejvíc sem válčil s přilepením žebříku. Spočítal jsem si, že na moje nádraží budu potřebovat 10-11 vodních jeřábů.


Jeřáby jsem nastříkal odstínem středně šedé barvy. Poté jsem světlejším filtrem šedé přestříkal střední části jeřábů aby spoje a různé záhyby zůstaly tmavší.


Snazil jsem se každý z jeřábů udělt něčím jedinečný, ikdyž základ zůstával pořád stejný. Každý je doplněn řetízkem od firmy Hauler. Stejně tak jsou  dlažební kostky nabarveny různým odstínem šedé barvy a jsou použity pigmenty prach, popel, rez. Vše je přestříkáno dvěma vrstvami matného bezbarvého laku firmy Revell.

Doplnkem jsou javorové listí firmy Model Scene v různých barevných mutacích a krumpáč s lopatou od firmy Hauler.
Doplňkem je sud firmy Miniatur a keřík od firmy Model Scene. Všechny sudy jsou naplněny částečně "vodou" ve formě zatvrdlého čirého lepidla.


Doplňkem jsou zarážky firmy Pojezdy-eu.

Doplňkem je hadice několikrát obtočená okolo držáku uzávěru vody, která je napojená na vodovodní řad společný s jeřábem. Konec hadice je nasměrován do odpadní šachty.


Doplňkem je otvor vyfrézovaný v místě kovového poklopu. Přípojka k vodovodnímu řadu je jen napůl zakryta a je naznačena šachta z profilu firmy Evergreen..


Doplňkem je opět hadice napojená na vodovodní řad.Doplňkem jsou černo-žluté výstražné pruhy. Pro naznačení výstražných pruhů jsem nepoužil obtisk firmy Miniatur, ale aršík výstražných pruhů firmy Pojezdy-eu. Osobně se mi tento detail hodně líbí, nicméně modeluji III epochu a toto výstražné značení se začalo používat až od konce šedesátých let.


Doplňkem je opět sud naplněný vodou od firmy Miniatur. Každý ze sudů je umístěn v jiné vzdálenosti od jeřábu a je podložen dřevem tak, aby stál rovně.


Doplňkem je stočená hadice a zarážka firmy Pojezdy-eu.


Doplňkem je sud firmy Miniatur.


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky