Loadtubes - RotorMania

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Náklad potrubí (3.5.2014)

Železniční  nákladní  doprava  se jen stěží obejde bez zakázek velkých národních podniků.  Proto je vhodné být zásoben  mnoha rozličnými druhy nákladů.

Náklad jsem vytvořil z hliníkové trubky 8x1mm a podložky 5,3x10mm. Délka trubky je 80mm. Do každé podložky jsem udělal 4 ďůlky. Podložky jsem vteřinovým lepidlem přilepil k trubce a tím vytvořil základ příruby.

Trubky budou po dvou uloženy na dřevěných profilech 2x3mm. Šířka profilu je 28mm tak, aby se náklad vešel s rezervou do nákladních vozů. Aby trubky byly zajištěny proti pohybu, vyhloubil jsem pro každou trubku v profilu odpovídající otvor. Jednotlivé části jsou slepeny vteřinovým lepidlem. Pro představu velikosti je vedle umístěna 1,-Kč.


Pro začištění okrajů jsem trubky nastříkal tmelem Tamiya Surface a poté přebrousil. Každou z trubek jsem omyl mýdlovou vodou tak, aby barva, kterou budou trubky nastříkány, dobře přilnula. Náklad do čtyřech vozů připraven na finální úpravu a kompletaci.


Pro potrubí jsem zvolil
šedou matnou emailovou barvou Revell a bílé obtisky - pouze čísla. Každé číslo je jedinečné. Dvojice čísel jdou buď za sebou nebo jsou blízké.


                                                      

Trubky byly nějaký čas uloženy na nechráněném dvoře továrny. Déšť a  povětrnostní podmínky udělaly své. Vliv prostředí jsem naznačil patinátory rez a hlína. Poté jsem trubky nastříkal bezbarvým matným lakem firmy Revell. Dřevo jsem napustil velmi zředěnou hnědošedou emailovou barvou firmy Revell. Trubky jsem v páru zafixoval vteřinovým lepidlem ke dřevěným trámům. Opět pro představu velikosti jsem náklad vyfotil s 1,-. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky