GoodsWagon-Vtu - RotorMania

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Nákladní vůz Vtu (18.10.2013)

Základem úpravy byly otevřené nákladní vozy firmy Fleischmann a Roco typové řady Vtu vlastnické správy ČSD. Otevřené nákladní vozy jsou základem železničního parku každého modeláře, mají nespočet využití, často jezdí v ucelených nákladních soupravách.. Cílem bylo jednotlivé vozy indivudalizovat, označit je jedinečným inventárním číslem a napatinovat.

Nejdříve jsem smazal popisné číslo vozu.U nákladních vozů s plošinou jsem odmomontoval jsem plastové schůdky, odřízl plastovou prknovou podlahu a haradil ji prkny z balzy.Namíchal jsem tmavě šedou emailovou barvu firmy Revell, kterou jsem pomocí štětce nanesl na boky vozu. Po krátkém zavadnutí jsem barvu suchým hadrem rozetřel do stran. Páky brzd jsem nabarvil červeně. U vozů s brzdařskou plošinou otáčím madlo brzdy do jiné než rovnoběžné polohy se zábradlím (jde o maličkost, která obzvlášť u delších vozových souprav oživý vzhled).


Po zaschnutí barvy jsem nanesl nové obtisky - inventární číslo, informaci o domovské stanici a několik pomocných popisků posunovačů a vlakových vedoucích (popisky psali odlišně tlustou křídou a s různou intenzitou, popisky jsou různě staré).


Před stříkáním jsem zakryl spřáhla páskou (spřáhla již nesundavám, neboť spřáhla firmy Fleischmann jsou v šachtách velmi těsně upevněna). Rám vozu jsem nastříkal zředěnou černo-rezavou barvou, stejně tak spodní části bočnic a vnitřek vozu. Každou část vozu stříkám jinou intenzitou barvy.


Na vybraná místa vozu jako jsou dveře, schůdky a záhyby jsem nanesl patinátory Rez, Špína, Prach. Na závěr jsem model přestříkal zředěným bezbarvým lakem firmy Revell.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky