GoodsWagon-Eas-u - RotorMania

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Nákladní vůz Eas-u (16.7.2013)


Pondělí 1.7.1970 "Snahu pomoci řešít tíživou situaci v zásobování tuhými palivy dokazují horníci i tím, že na úkor svého pracovního volna vytěžili 384 000 tun více než ve stejném období minulého roku.Základem úpravy byly otevřené nákladní vozy firmy Roco typové řady Eas-u vlastnické správy ČSD. Tyto vozy jezdí pravidelně v ucelených nákladních soupravách. Cílem bylo jednotlivé vozy indivudalizovat, označit jedinečným inventárním číslem a napatinovat.

Namíchal jsem tmavě šedou emailovou barvu firmy Revell, kterou jsem pomocí štětce nanesl na boky vozu. Po krátkém zavadnutí jsem barvu suchým hadrem rozetřel do stran. Po zaschnutí barvy jsem nanesl nové obtisky.
Před stříkáním jsem zakryl spřáhla páskou (spřáhla již nesundavám, neboť spřáhla firmy Fleischmann jsou v šachtách velmi těsně upevněna). Rám vozu jsem nastříkal zředěnou černo-rezavou barvou, stejně tak spodní části bočnic a vnitřek vozu. Každou část vozu stříkám jinou intenzitou barvy.
Na vybraná místa vozu jako jsou dveře, schůdky a záhyby jsem nanesl patinátory Rez, Špína, Prach. Na závěr jsem model přestříkal zředěným bezbarvým lakem firmy Revell.

Každý z vozů jsem se snažil udělat něčím jedinečný - střídal jsem míru provozního zašpinění, měnil jsem dodatečné popisy.

Některé vozy dostaly bílou barvu kola ruční brzdy, u některých zůstala červená. Páky některých vozů byly natřeny červeně, pozadí pák natřeno bíle.

U všech modelů bych postupně chtěl nastříkat šedo-rezavou barvou kola. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky