BVP-1 - RotorMania

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bojové vozidlo pěchoty BVP-1 (17.9.2015)


Obojživelné pásové vozidlo vyráběné v sovětské licenci v Československu od roku 1968. Nadčasová konstrukce, skvělá průchodnost terénem, dobré pancéřování, palebná síla, maximální rychlost 60Km/hod a vyrobeno okolo 17 tisíc kusů - ve své době jeden z nejlepších "lehkých" tanků na světě.

Plastikový model ve velikosti 1:35 vyrábí firma Trumpeter. Délka modelu je 191mm, šířka 85mm. Stavebnice obsahuje 460 plastikových dílů a lepty. Díly jsou z kvalitního plastu a přesně lícují. Začištění dílů není nijak problematické. Návod je kvalitní, případně je lehce dostupný další obrazový materiál.

Důvodem, proč jsem se vzdálil od svého oblíbeného měřítka 1:87 je, že jsem si chtěl vyzkoušet postavit něco většího, kde mě fascinuje, do jakého detailu je možné jít (například pásy se sestavují po jednotlivých článcích, které se musí nejdříve oddělit a očistit a poté až nasadit slepit). Model jsem zakoupil a postavil minulý rok, neměl jsem moč času na jeho zhotovení (stavěl jsem ho jako dárek pro kamaráda), musel jsem se spokojit se standardní stavebnicí. Obrázky nemám ze samotné stavby, proto jen pár fotek postaveného modelu.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky